Výhody a nevýhody bankovní a nebankovní půjčky

Na Českém trhu jsou k dostání dva druhy půjček. Těmito druhy jsou bankovní a nebankovní půjčky. Tyto půjčky mají mezi sebou velmi výrazný rozdíl a tím je šance půjčku získat. Bankovní sektor půjček nabízí takové půjčky, u kterých je proces schvalování složitější než u sektoru nebankovního. Je zapotřebí vyřídit několik formalit, jako je doložit potvrzení o příjmu a podobně.

Dále je Vám nahlíženo do bankovního registru kde stačí opravdu jedna neuhrazená či zpožděná splátka za nějakou věc či jinou půjčku a Vaše žádost může být zamítnuta. Nebankovní půjčka nebo také rychlá půjčka je vyřízena velice rychle a bez zbytečných formalit. Půjčky do 24 hodin jsou v dnešní době dostupné téměř kdykoliv. Hlavní nevýhodou půjček z nebankovních institucí jsou zpravidla vysoké úroky. Dalším problémem bývá, že pokud přestanete půjčku splácet, tak jsou částky, které budete muset zaplatit na pokutách mnohdy velmi vysoké. Další dnes již velmi oblíbenou možností jsou ferratum sms půjčky, kdy stačí jednoduše pomocí vyplnění formuláře na webových stránkách či zasláním sms požádat o půjčku. Je to jednoduché, nemusíte nikam chodit a peníze Vám přijdou poštovní poukázkou na Vámi uvedenou adresu. Vše probíhá bez jakéhokoliv potvrzování výše příjmů a podobně.

 

Výhody a nevýhody bankovní půjčky:

Mezi hlavní výhody bankovní půjčky patří nižší úročení než nebankovní půjčky. Je zde možnost pojistit se proti neschopnosti splácet. Výše půjčky se pohybuje i v řádech sta tisíců korun českých. Nevýhodou je zdlouhavý proces při schvalování půjčky, nahlížení do bankovních registrů, potvrzení o trvalém příjmu.

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky:

Hlavní výhodou je jednoduchost, s jakou je půjčka schvalována, je to takzvaná rychlá půjčka. Mezi další výhody patří, že půjčku lze získat i když nemáte zrovna příjem, či jste student nebo na mateřské dovolené. Půjčka je dostupná také pro invalidy a důchodce. Nebankovních půjček je celá řada jsou to ferratum sms půjčky, půjčky do 24 hodin nebo také rychlá půjčka, stačí si jen vybrat, která půjčka je pro Vás nejvhodnější. Nevýhodou takovýchto půjček jsou mnohdy vyšší úroky než v bance. Při nepravidelném splácení jsou zde vysoké sankční poplatky.